اگر اخبار فناوری را دنبال می کنید ، می دانید که اپل نسخه جدیدی از iOS 14.5 را شامل می شود. در حال حاضر به عنوان نسخه آزمایشی برای توسعه دهندگان در دسترس است و به کاربران امکان می دهد صفحه آیفون خود را با ماسک قفل کنند. باز کن. البته شرط در این مورد استفاده از Apple Watch است ، بنابراین کاربر باید یک Apple Watch قدیمی با آیفون در دست داشته باشد. بدون این ویژگی ، شخصی که از ماسک استفاده می کند باید قبل از وارد کردن رمز عبور منتظر یک پیام خطا باشد زیرا نمی تواند بقیه چهره ها را تشخیص دهد.

از آنجایی که Covid 19 هنوز در ابتدای راه است و متأسفانه در کشورهای مختلف قربانی شده است ، استفاده از ماسک برای کاربران گوشی های هوشمند اولویت اصلی است که به شما امکان می دهد تعداد بیشتری از کاربران آیفون قفل صفحه نمایش خود را باز کنند. کلمه عبور. این ویژگی پس از انتشار در iOS 14.5 ظاهر خواهد شد ، بنابراین دارندگان اپل واچ می توانند به راحتی قفل صفحه آیفون را باز کنند. با این حال ، کسانی که آیفون را به عنوان نسخه پایین تر رها می کنند و از سرویس جیلبریک استفاده می کنند ، باید روش قبلی را تحمل کرده و رمز عبور رمز قفل صفحه آیفون را وارد کنند.

اما امروز خبر خوبی برای دوستداران فرار از زندان است. Perseustweak که توسط توسعه دهندگان iOS با استفاده از نام کاربری udevs ساخته شده است ، ویژگی های اضافی iOS 14.5 را برای کاربران نسخه های قبلی سیستم عامل iOS به کاربران ارائه می دهد.

مکانیسم این تنظیم دقیق بسیار ساده است. اگر اپل واچ شما دارای یک سیستم رمز عبور است و شما همچنین از ماسک استفاده می کنید ، تنظیمات Perseus حتی هنگام استفاده از ماسک امکان باز کردن قفل صفحه آیفون را آسان می کند.

توجه داشته باشید که مکانیزم PerseusTwick مشابه ویژگی های اضافی موجود در iOS 14.5 است ، اما نحوه کار آنها مستقل از یکدیگر است. در نسخه جدید iOS 14.5 ، سیستم iPhone Face ID با اتصال به Apple Watch و باز کردن قفل صفحه آیفون ، این مشکل را برطرف می کند. با این حال ، ترفند Perseus حالت Facebook ID را کاملاً غیرفعال می کند و مستقیماً به Apple Watch متصل می شود تا قفل صفحه شما باز شود. این روش ممکن است از مکانیزمی که اپل انتخاب کرده ایمن باشد ، اما به نظر نمی رسد که اگر شما یک ساعت اپل داشته باشید و هیچ کس دیگری نمی تواند به آن دسترسی داشته باشد ، اهمیت چندانی ندارد.

پس از نصب Perseus tweak ، تنظیمات به برنامه تنظیمات آیفون اضافه می شوند و می توانید تنظیمات مورد نیاز را مانند تصویر زیر اعمال کنید.

باز کردن قفل از طریق Apple Watch را فعال یا غیرفعال می کند
برای باز کردن قفل صفحه ، فاصله بین Apple Watch و iPhone را تنظیم کنید
وقتی اتصال بین iPhone و Apple Watch تأیید نشود ، قفل خودکار آیفون می شود
چشمه های iPhone برای اعمال تنظیمات

یکی از مهمترین ویژگی های این تنظیم ، تنظیم فاصله آیفون تا Apple Watch است. از این ویژگی برای باز کردن قفل آیفون با ماسک استفاده می شود ، معمولاً در یک مکان بیرونی ، جایی که افراد مختلف ماسک را می زنند ، بنابراین لازم نیست فاصله بین Apple Watch و iPhone شما آنقدر زیاد باشد. بنابراین ، با تنظیم این گزینه در حداقل فاصله ممکن ، می توانید این ویژگی را از این طریق ایمن کنید. تنظیم این مورد در مسافت طولانی ممکن است به افراد بیشتری از تلفن اجازه دسترسی و کار با تلفن شما را بدهد.

بد نیست بدانید که اولین نسخه ویرایشگر Perseus به تازگی منتشر شده است. این می تواند یک شروع خوب و هیجان انگیز برای کپی کردن ویژگی های مفیدی باشد که در اختیار کاربران نسخه های قدیمی پلتفرم iOS قرار گرفته است. این نیشگون به شما اجازه می دهد تا کاربران آیفون فرار از زندان از این ویژگی بدون ارتقا به آخرین نسخه استفاده کنند.

علاقه مندان به استفاده از نیشگون گرفتن و تیز کردن Perseus می توانند آن را به صورت رایگان از منبع udevs بارگیری کرده و روی آیفون خود نصب کنند. بد نیست بدانید که این توییک با سیستم عامل های iOS 13 و 14 کاملا سازگار است.