به تازگی گزارش های مختلفی از سری Galaxy S30 (یا S21) منتشر شده است و مورد اخیر می گوید این محصول دارای یک دوربین 108MP با فوکوس خودکار لیزر خواهد بود. از آنجا که امسال احتمالاً زودتر از گذشته شاهد این خانواده خواهیم بود ، طبیعی است که شایعات زودتر منتشر خواهد شد.

ساعاتی پیش یک خبرچین معروف توییتر به نام Ice Universe اظهار داشت که گلکسی اس 30 دارای دوربین 108MP است اما این بار از سنسور ToF استفاده نمی کند. وی می گوید سنسور دوربین اصلی دستگاه سنسور HM3 خواهد بود که 108 مگاپیکسل با فوکوس خودکار لیزر و اندازه پیکسل 0.8 میکرومتر است.

در Galaxy S20 ، سامسونگ از سنسور Isocell right HM1 استفاده کرد. اما اکنون گفته می شود که ایزوسل HM3 حدود 12 درصد از HM1 روشن تر است و می تواند جزئیات بیشتری را ضبط کند. علاوه بر این ، سنسور در عکاسی در شب عملکرد بهتری دارد و این تصاویر را سریعتر ضبط می کند.

گلکسی S30 به جای دوربین ToF از فوکوس خودکار لیزر استفاده خواهد کرد. این سخت افزار مشابه دوربین Galaxy Note 20 Ultrast است و جدیدترین فناوری فوکوس خودکار سامسونگ است. ما انتظار داریم که Galaxy S30 با اندروید 11 و One UI 3.1 روانه بازار شود. البته سامسونگ هنوز جزئیاتی درباره این خانواده را تأیید نکرده است و نمی توان این جزئیات را قطعی دانست.