از آنجا که افراد قصد دارند با هر تعطیلات به سفر بپردازند ، بسیار مهم است که همه گیری ویروس کرونا را جدی بگیرند و بررسی کنند که کجا قصد سفر دارید.

Google Maps اطلاعات جدیدی در مورد COVID-19 در مناطق خاص برای کمک به شما در این زمینه فراهم می کند. اکنون این برنامه تعداد کل موارد و مرگ و میرها و همچنین یک نمودار 7 روزه را برای نشان دادن افزایش یا کاهش موارد نشان می دهد. همچنین می توانید به نکات ، محدودیت ها و اطلاعات ایمنی محلی در مورد مراکز آزمون دسترسی داشته باشید.

این می تواند به شما کمک کند در مورد لغو یا به تعویق انداختن سفر تصمیم بگیرید. ویژگی دیگر در ماه آگوست برای کمک به یافتن هتل هایی با بیماری های همه گیر کنسولگری رایگان راه اندازی شد. بعداً در ماه سپتامبر ، Google برای شناسایی مناطق آلوده ، لایه COVID-19 را در Maps معرفی کرد.

Google Maps ویژگی دیگری دارد که در سطح جهان برای نشان دادن ازدحام حمل و نقل عمومی در حال توسعه است. اطلاعات مبتنی بر بلیط های فوری از کاربران برنامه در قطارها یا اتوبوس ها به دست می آید و کمک ویژه ای برای جلوگیری از سوار شدن به وسایل حمل و نقل عمومی و انتخاب گزینه دیگری برای رعایت فاصله اجتماعی می کند

در هفته های آینده ، هر دو ویژگی در دسترس کاربران جهانی Android و iOS قرار خواهد گرفت.