از زمان تأسیس آن در سال 2015 ، Google Photos فضای ذخیره سازی نامحدود تصاویر و فیلم های با کیفیت را فراهم کرده است. اما اکنون گوگل اعلام کرده است که شرایط این سرویس از تابستان سال آینده تغییر خواهد کرد. طبق گفته این شرکت ، از اول ژوئن 2021 ، مصادف با 11 ژوئن 1400 ، Google Photos فقط 15 گیگابایت فضای ذخیره سازی رایگان از طریق سرویس Google One در اختیار کاربران قرار می دهد.

گوگل دلیل خاصی برای این تغییر ذکر نکرده است ، اما ممکن است تصمیم گرفته شود هزینه ها کاهش یابد و کاربران بیشتری به سمت Google One بروند. این شرکت می گوید در حال حاضر بیش از 4 تریلیون تصویر در Google Photos ذخیره شده است و هر هفته 28 میلیارد تصویر و فیلم جدید بر روی آنها بارگذاری می شود.

البته ، این تغییر در مورد دارندگان تلفن های پیکسلی اعمال نمی شود. این بدان معناست که کاربران Pixel حتی پس از 11 ژوئن سال آینده می توانند به فضای ذخیره سازی نامحدود برای پشتیبان گیری از تصاویر خود دسترسی داشته باشند.

تصاویر و فیلم هایی که قبل از این تاریخ در Google Photos ذخیره شده اند بدون هیچ مشکلی در این سرویس باقی می مانند. به عبارت دیگر ، شما می توانید تا 11 ژوئن به اندازه دلخواه تصاویر و فیلم ها را در سرویس عکس ذخیره کنید ، بدون محدودیت 15 گیگابایتی. با این حال ، مطمئن شوید که حساب شما فعال است. گوگل می گوید در آینده ممکن است اطلاعات حساب را که در دو سال گذشته استفاده نشده است حذف کند.

این شرکت قول داده است قبل از اول ژوئن چندین بار این تغییر را به کاربران یادآوری کند. Google One ماهیانه 1.99 دلار برای 100 گیگابایت فضای ذخیره سازی ، 2.99 دلار در ماه برای 200 گیگابایت و 9.99 دلار در ماه برای 2T هزینه می گیرد.