اپل طی رویداد One More Thing رسماً از Macook Air جدید با پردازنده Apple Silicon رونمایی کرد. این لپ تاپ اولین محصول اپل است که از تراشه اختصاصی کوپرتینو به جای پردازنده اینتل استفاده می کند. استفاده از یک تراشه اختصاصی به Macook Air جدید امکان مصرف بیشتر ، عمر باتری بیشتر و بهبود کارایی را داده است.

مک بوک جدید از تراشه Air M1 استفاده می کند و بنابراین عمر باتری آن 18 ساعت است. مطمئناً ، اگر با WiFi در وب گشت و گذار کنید ، زمان آن به 15 ساعت می رسد ، اما 6 ساعت بیشتر از نسل قبلی است. این دستگاه با حداکثر 16 گیگابایت رم و 2 ترابایت حافظه SSD همراه خواهد بود. لپ تاپ جدید اپل از طراحی خاصی استفاده می کند که به عنوان طراحی بی صدا یا “طراحی بی صدا” شناخته می شود و دارای فن یا تیغه خنک کننده نیست. قدرت پردازنده گرافیکی این دستگاه 5 برابر و قدرت پردازنده آن 3.5 برابر بیشتر از Macook اینتل اعلام شده است. ما همچنین یک SSD جدید داریم که دو برابر سریعتر خواهد بود. اپل می گوید Macook Air جدید در بازار رایانه های شخصی بیش از 98 درصد سریعتر است.

این یک صفحه نمایش 13.3 اینچی با رزولوشن 2560 16 1600 پیکسل شبکیه دارد که از طیف رنگی P3 پشتیبانی می کند. روشنایی صفحه نمایش این دستگاه 400 نیت است و با WiFi 6 ، Thunderbolt و US 4 کار می کند. این دستگاه صفحه لمسی ندارد اما برای تأیید اعتبار از Touch ID پشتیبانی می کند. وب کم جدید Macook Air تغییر چندانی نکرده و از همان سخت افزار قبلی استفاده می کند.

اپل می گوید وب کم دستگاه مشابه نسل قبلی 720p است اما برای خروجی بهتر بهینه شده است. یکی از مزایای اصلی Macook Air جدید امکان پشتیبانی از برنامه های iOS و iPadOS خواهد بود. این شرکت تمام برنامه های خود را برای M1 و macOS ig Sur بهینه کرده و توسعه دهندگان شخص ثالث به زودی نرم افزار خود را منتشر خواهند کرد.

قیمت مک بوک ایر جدید از 999 دلار شروع می شود و به رنگ های خاکستری ، طلایی و نقره ای عرضه می شود. مدل پایه مک بوک ایر جدید دارای 8 گیگابایت رم ، 256 گیگابایت حافظه SSD و گرافیک 7 هسته ای است. قیمت مدل گرافیکی 812 هسته ای و 512 گیگابایتی 1249 دلار است. برای خرید یک مدل مجهز به 16 گیگابایت رم و 2 ترابایت حافظه داخلی نیز باید 2049 دلار هزینه کنید.