حدود دو سال از اعلام آخرین مک مینی می گذرد ، اما امشب علاوه بر مک بوک ایر و مک بوک پرو جدید ، اپل نسخه جدیدی از دستگاه را با تراشه M1 اختصاصی خود نیز اعلام کرد.

به لطف معماری ARM ، Mac Mini 2020 از پردازنده 8 هسته ای استفاده می کند. این قدرت سه برابر بیشتر از مدلهای قدیمی اینتل است. گرافیک M1 دارای 8 هسته بوده و 6 برابر سریعتر است. طبق گفته اپل ، Mac mini جدید پنج برابر سریعتر از دستگاه های پرفروش موجود در بازار است ، اما مشخص نیست کدام دستگاه این مقایسه را انجام داده است.

قابلیت های یادگیری ماشین Mac mini 15 برابر بیشتر است و این امر باعث وابستگی بیشتر برنامه به Mac mini می شود. موتور عصبی M1 از چارچوب یادگیری عمیق Tensorflow پشتیبانی می کند ، که قبلا دامنه انحصاری Nvidia Graphics بود. البته AMD Graphics نیز از این ویژگی بهره مند است اما انویدیا بازار را در اختیار دارد.

مانند Macook Pro ، برخلاف Macook Air ، مک جدید دارای سیستم خنک کننده فعال (فن) برای تهویه است. دو پورت US-C (یا US 4) ، دو پورت US-A 3.1 ، یک پورت اترنت و یک پورت HDMI دارد. پورت HDMI 2.0 از خروجی های 4K / 60Hz و 6K / 60Hz پشتیبانی می کند. این دستگاه می تواند به دو نمایشگر متصل شود و دارای WiFi 6 است.

Mac Mini 2020 با قیمت 699 دلار با تراشه های M1 در بازار موجود خواهد بود. این مدل دارای 8 گیگابایت رم و 256 گیگابایت حافظه داخلی است. در صورت خرید 512 گیگابایت SSD ، باید 899 دلار بپردازید.