طبق اخبار کره آی تی ، اپل ال جی را به عنوان تأمین کننده نمایشگرهای بعدی iPad Pro Mini LED انتخاب کرده است. نسل بعدی این تبلت امسال در سه ماهه اول سال 2021 معرفی خواهد شد. گفته می شود که فناوری Mini LED جایگزینی موقت برای فناوری فعلی برای آماده سازی فناوری Micro LED برای استفاده عمومی خواهد بود. با توجه به این موضوع ، گفته می شود LG قرار است پانل های LCD خود را با استفاده از Mini LED به عنوان نور پس زمینه در دسترس اپل قرار دهد.

پانل های LCD مجهز به نور پس زمینه Mini LED منجر به نمایشگرهایی می شوند که از تکنولوژی روز روشن تر و واضح تر هستند. علاوه بر این ، این پنل ها انرژی کمتری مصرف می کنند. اپل احتمالاً علاوه بر iPad Pro آینده ، از فناوری مشابهی در سایر مدلهای iPad و Macook نیز استفاده خواهد کرد.

یک فعال صنعت نمایش می گوید: “پس از اپل ، سایر تولیدکنندگان محصولات IT نیز از این الگو استفاده می کنند و از پانل های LCD مجهز به نور پس زمینه Mini LED استفاده می کنند.” “این حرکت تغییرات بزرگی در بازار جهانی LCD ایجاد خواهد کرد.” ساکنان کوپرتینو در ابتدا انتظار داشتند تا پایان امسال شش مینی LED را راه اندازی کنند ، اما شیوع ویروس کرونا برنامه ریزی آنها را به تعویق انداخت.

زنجیره تأمین این نمایشگرها با همکاری دو شرکت تایوانی Epistar و TSMT تشکیل شده است ، اولی تأمین کننده پنل های Mini LED و دیگری تأمین کننده فناوری SMT. سرانجام ، ال جی LCD خود را به این ترکیب اضافه می کند و محصول نهایی به اپل می رسد. تولید انبوه این نمایشگرها احتمالاً از اواخر سال 2020 آغاز می شود.

توسعه دهنده توییتر L0vetodream در تابستان گفت که iPad Pro جدید در نیمه اول سال 2021 با نمایشگر Mini LED ، تراشه 5nm A14X و پشتیبانی از 5G رونمایی می شود. از طرف دیگر ، تحلیلگر مشهور مینگ چی کو گفت که این تبلت جدید دارای صفحه نمایش 12.9 اینچی است.