محصولات سری M سامسونگ به دلیل ظرفیت بالای باتری بسیار محبوب شده اند. ظرفیت باتری بسیاری از تلفن های هوشمند این دسته 6000 میلی آمپر است. برای اطمینان ، Samsung Galaxy M51 به یک باتری غول پیکر 7000 میلی آمپری مجهز شده است. اکنون ، با قضاوت از تصاویر منتشر شده از لیست های مختلف ، به نظر می رسد محصولات جدیدی که به عنوان سری M راهی بازار می شوند از باتری های با ظرفیت بالا استفاده می کنند.

تلفن هوشمند با شماره نسخه داخلی E-M425AY ممکن است در قالب Galaxy M42 به دنیای فناوری معرفی شود و طبق مشخصات موسسه 3C به باتری 6000 میلی آمپر ساعت مجهز شده است.

از نظر فنی ، ظرفیت باتری این محصول در وب سایت CCC با 5830 میلی آمپر ساعت ذکر شده است که معمولاً کمترین میزان ذکر شده در این بخش است. به احتمال زیاد ، محصول اصلی به یک باتری 6000 میلی آمپری مجهز خواهد شد. این تلفن هوشمند در DEKRA و IS نیز ثبت شده و گواهینامه های لازم را از این موسسات دریافت کرده است.

پیش از این شاهد عرضه Galaxy M40 بودیم که مشابه Galaxy A60 است و تغییر نام داده است. اما پس از آن دیگر هیچ اثری از گلکسی M41 قابل مشاهده نبود و سامسونگ مستقیماً به گلکسی M51 رفت. اگرچه حجم تولید این محصول نشان می دهد که محصول دیگری در گروه M4x در شرف راه اندازی است ، اما گواهی صادر شده نشان می دهد که ما به تدریج به تاریخ رسمی عرضه این تلفن هوشمند جدید نزدیک می شویم.