قرارداد تهیه شده بین اپل و پاگاترون برای تهیه قطعات به دلیل تخلفات لغو شد. به دلیل مشکل ، مردم کوپرتینو تمام قراردادهای منعقد شده بین دو شرکت را فاقد اعتبار دانسته و آنها را فسخ کردند.

مقامات اپل گفته اند که پاگاترون نه تنها آگاهانه قوانین تعیین شده توسط این شرکت آمریکایی را نقض کرده ، بلکه بسیاری از کارها را از دید مقامات اپل مخفی نگه داشته است.

بلوملرگ گزارش داد که مقامات پاگاترون ، برخلاف قوانین اپل ، از دانشجویان در طول روز در کارخانه های خود استفاده می کردند. گزارش کامل بلومبرگ در مورد این پرونده به شرح زیر است:

اپل پس از دیدن دانشجویانی که در Pagatron به عنوان تأمین کننده اصلی محصولات اپل کار می کردند ، سرسختانه قرارداد خود را با این شرکت تایوانی فسخ کرد.

کوپرتینویی ها گزارش دادند که چند هفته پیش ، آنها کشف کردند که این شرکت تایوانی از دانشجویان برای تأمین نیروی کار استفاده می کند و آنها را مجبور به ادامه تولید در شب یا اضافه کار می کند. این کاملا مغایر با قوانینی است که توسط اپل تنظیم شده است.

کارمندان پاگاترون مجبور شده اند بیشتر تلاش کنند تا تخلفات را پنهان کنند. بنابراین قرارداد فی مابین اپل و پاگاترون تا زمان تصمیم گیری صحیح در مورد این تخلفات باطل شده است.

اپل گفته است كه مقامات پاگاترون با استفاده از اسناد و مدارك مختلف و جعل اسناد مختلف ، تلاش كرده اند تا مدیران اپل را درباره ممیزی های مختلف گمراه كنند.

گفته می شود که مقامات پاگاترون مدیرعامل شرکت را پس از حادثه اخراج کرده ، دانشجویان را به خانه یا محل تحصیل برده و با استفاده از سایر کارمندان و متخصصان سعی در جبران اشتباه دارند. خوب است بدانید که ممنوعیت اعلام شده تاثیری در قرارداد فعلی تأمین قطعات نخواهد داشت.

در گذشته ، اپل روابط خود را با شرکت هایی که آگاهانه و به طور مکرر قانون رفتار را نقض می کنند ، قطع کرده است. اما این بار آنها از کلمه تعلیق استفاده کرده اند ، به این معنی که در صورت حل نشدن مشکل و تکرار نشدن آنها دوباره فرصت همکاری با اپل را خواهند داشت.

پاگاترون بعد از فاکسکان دومین تامین کننده قطعات محصولات اپل است. به گزارش بی بی سی ، آنها همچنین قوانین اپل را در سال 2014 نقض کردند.