ما نحوه کار با لایه ها را در After Effects توضیح خواهیم داد بنابراین اجازه دهید وارد آن شویم! با کلیک روی CONTINUE نیز می توانید به سایر آموزش ها دسترسی داشته باشید.

اکنون نحوه کار با لایه ها را بررسی خواهیم کرد. اول از همه ، لایه چیست؟ خوب این لایه این جعبه است. در جدول زمانی After Effects ، هر لایه را می توان توسط یک تکه رسانه اشغال کرد. بنابراین اگر می خواهیم یک کلیپ دیگر بارگیری کنیم و آن را در سمت دیگر قرار دهیم ، می توانیم آن را درست در زیر یا بالای آن قرار دهیم اما نه در کنار آن. همچنین ممکن است بدانید افتر افکت ترجیح داده است که کلیپ بالا را به جای تصویر زیر مشاهده کنید. پس چرا افتر افکت اینگونه تعریف شده است؟ چه بیشتر ، زیرا افتر افکت به معنای کار با تک صحنه است ، نه یک فیلم. بنابراین ایده این است که ، در اکثر موارد ، هر کاری که بعد از اثر با هر ترکیب انجام می دهید ، آنها جمع می شوند و یک نتیجه واحد را تشکیل می دهند.

اگر می خواهید یک لایه را در After Effects به بالا یا پایین ببرید ، اینجا را کلیک کنید و آن را به سمت چپ بکشید ، سپس به بالا یا پایین بکشید تا به موقعیت مورد نظر خود برسید. وقتی آن را رها کنید به این حالت جدید می رسد. بزرگ.

همچنین ، مانند Premiere Pro ، اگر انتهای کلیپ را بگیرید و بکشید ، طولانی یا کوتاه می شود. بنابراین اگر می خواهیم طول این کلیپ را کاهش دهیم ، فقط کلیک کنید و آن را به عقب بکشید. به همین ترتیب ، می توانید با فشار دادن طولانی مدت کلیپ و سپس حرکت دادن آن به چپ یا راست ، کلیپ ها را به عقب و جلو منتقل کنید. اگر قبلاً از Premier Pro استفاده کرده اید ، باید دانش کافی داشته باشید.

و می بینید که وقتی یک لایه تمام می شود ، از بین می رود و لایه زیر آن لایه ای است که ظاهر می شود. از نظر فنی این لایه هنوز اولویت دارد اما به سادگی چیزی برای نمایش وجود ندارد ، بنابراین نتیجه این است که ما فقط برای دیدن لایه بعدی حرکت می کنیم.

بنابراین کاملاً اساسی است ، اما در سمت چپ چند چیز وجود دارد که ممکن است کمی متفاوت به نظر برسند. در کنار لایه ما در اینجا یک سری دکمه وجود دارد و ما به سرعت بررسی خواهیم کرد که این موارد برای کمک به شما در استفاده بهتر از لایه ها چه کاری انجام می دهند. در اینجا ، در سمت چپ ، باید یک نماد چشم کوچک را ببینید. این نماد نشان می دهد که لایه شما قابل مشاهده است و اگر آن را فشار دهیم تا ناپدید شود ، لایه ما نیز نامرئی می شود. این یک ابزار واقعا مفید است برای دیدن آنچه در زیر لایه شما است بدون حذف آن.

در زیر یک نماد صوتی کوچک وجود دارد. این به ما این امکان را می دهد که بدانیم لایه صوتی ما به هم متصل است و به گوش می رسد. با کلیک بر روی آن لایه بی صدا می شود ، که می تواند برای شما در انجام عوارض جانبی در بیشتر مواقع بسیار مفید باشد.

در زیر این جعبه را داریم که در بالای آن می توان یک نقطه کوچک را مشاهده کرد. گزینه ما برای حل لایه ما چیست؟ اگر لایه های متنوعی دیگر دارید که همه به نتیجه نهایی ویدیوی شما کمک می کنند ، اما فقط می خواهید ببینید این لایه چه کاری انجام می دهد ، با فشار دادن دکمه انفرادی به شما امکان می دهد فقط لایه را ببینید و همه موارد دیگر ناپدید می شوند.

و در آخر ما نماد قفل خود را داریم. با این کار می توانید لایه خود را قفل کنید تا نتوانید در آن تغییر ایجاد کنید. می بینید که وقتی روی آن کلیک می کنیم فقط چشمک می زند و اگر به جزئیات لایه بپردازیم و بخواهیم تغییراتی ایجاد کنیم ، نمی توانیم. این برای هر لایه ای که می خواهید از تنظیم تصادفی آن جلوگیری شود بسیار مناسب است.

بزرگ. لازم به یادآوری است که هرچه بیشتر با لایه های ویدئویی کار کنید ، مسائل پیچیده تر و در نهایت ابزارهای مفیدتری به دست می آیند. یک ابزار سازماندهی بسیار مفید این است که به راحتی لایه های خود را نام ببرید. ممکن است متوجه شوید که به هر یک از لایه های شما چیزی خاص گفته می شود ، اما بسته به این که قبل از وارد کردن مواردی را ذکر کرده باشید یا خیر ، تصور اینکه کدام لایه چیست کمی گیج کننده است. تغییر نام آن واقعاً به شما کمک می کند با یک نگاه ببینید که همه چیز در کجاست. بنابراین می خواهم با کلیک راست روی آن و انتخاب نام سریعاً نام لایه را تغییر دهم. اکنون می توانید نام مورد نظر خود را در این لایه تایپ کنید.

و در آخر ، بیایید نگاهی به اصطلاح پیش ترکیب بیندازیم. بنابراین شما در حال حاضر یک پروژه افتر افکت دارید ، با ترکیبی که روی آن کار می کنید. اما آیا می دانید که می توانید چندین ترکیب در داخل یک ترکیب داشته باشید؟ این ممکن است زیاد به نظر برسد ، اما یک اصل بسیار اساسی است که در عوارض جانبی کاملاً رعایت می شود. بنابراین اجازه دهید به سرعت مثال دیگری را در اینجا باز کنم.

ما در اینجا چندین لایه داریم که هر کدام به تصویر نهایی ما کمک می کنند. من می خواهم این دو لایه را با هم گروه کنم ، و آنچه به این نامیده می شود از قبل ساخته شده است. اگر با اولین نمایش آشنایی دارید ، این فرآیند اساساً همان تودرتو است اما انعطاف پذیری بسیار بیشتری دارد.

برای گروه بندی دو یا چند لایه با مونتاژ قبلی ، با فشار دادن کلید shift برای حفظ انتخاب خود و فشار دادن چند کلیپ ، لایه هایی را که می خواهید با هم برجسته کنید. سپس بر روی یکی از این کلیپ ها کلیک راست کرده و از پیش نوشتن را انتخاب کنید. از اینجا می توانید پیش خواسته خود را نام ببرید.