هواوی در سال 2016 و همزمان با معرفی گوشی هوشمند P9 خود ، با بهره گیری از تخصص مهندسان و طراحان لایکا در زمینه پردازش تصویر ، طراحی رابط کاربری و طراحی ماژول دوربین ، کار خود را با برند Leica آغاز کرد. پس از آن ، محصولات مختلف هواوی را مشاهده کردیم که حاصل این همکاری است.

این روزها شایعاتی مبنی بر پایان همکاری مشترک هوآوی و لایکا وجود دارد. اما نمایندگان هواوی در آخرین بیانیه خود اعلام کردند که این خبر کاملا جعلی است و همکاری آنها با برند معتبر Leica به هیچ وجه لغو نمی شود.

البته این خبر به ظاهر جعلی توسط حسابی به نام Digital Chat Station در شبکه اجتماعی چینی Weibo مطرح شده است. وی در ادامه گفت که لایکا با دیگر شرکت های چینی که در صنعت تلفن های هوشمند کار می کنند به توافق رسیده است. شما می توانید تصویری از این پست را در این بخش مشاهده کنید:

مسئولان وب سایت Android Authority برای تأیید یا انکار این ادعا با مدیران لایکا تماس گرفته اند. متأسفانه ، آنها هیچ اطلاعی از فسخ این قرارداد نداشتند.

همه پرچمداران هواوی از زمان معرفی گوشی هوشمند P9 با همکاری برند Leica به دنیای فناوری معرفی شده اند و بدین ترتیب این برند چینی توانسته در زمینه عکاسی و ضبط فیلم با تلفن های هوشمند نامی برای خود دست و پا کند.

گوشی هوشمند دوربین دوگانه هواوی P9 که شامل دو لنز 12 مگاپیکسلی است اولین محصولی بود که وارد بازار شد. سایر محصولات دنبال کننده این مسیر با نام های زیر شناخته می شوند:

  • Huawei P20 (اولین محصول مجهز به نسل جدید نایت مود)
  • Huawei P30 (به همراه سنسور RYYB سونی برای بهبود عکاسی و تصویر برداری در شب)
  • Huawei Mate 40 (محصولی با عملکرد فوق العاده در حوزه عکاسی و فیلمبرداری)