تا سال 2020 ، فیس بوک بیش از 1.98 میلیون دلار به بینندگان خود برای یافتن اشکال در خدمات خود پاداش داده است. این بالاترین میزان پرداخت سالانه برای سومین سال متوالی و بالاترین میزان پرداخت در تاریخ این غول شبکه های اجتماعی است.

فیس بوک از سال 2011 برنامه های شناسایی خطا را آغاز کرده است. این شرکت به محققان امنیتی برای کشف آسیب پذیری در سیستم های خود و گزارش آنها از طریق برنامه پاداش می دهد. Dan Gerfinkel ، مدیر ارشد امنیت فیس بوک در پستی که به مناسبت دهمین سالگرد برنامه و دستاوردهای آن در یک دهه گذشته برگزار شد ، گفت بیش از 50،000 محقق از ابتدای برنامه به این برنامه پیوسته اند.

طی 10 سال گذشته ، این شرکت بیش از 130،000 پیام خطا دریافت کرده است. 6900 نفر از آنها اهدا شد. در مجموع ، طی دهه گذشته ، فیس بوک تقریباً به 1500 محقق امنیتی از 107 کشور جهان تخمین زده است که حدود 11.7 میلیون دلار تخمین زده شده است.

امسال آنها 17000 گزارش اشکال دریافت کردند و بیش از 1000 گزارش اهدا کردند. محققان بیش از 50 کشور جوایز دریافت کرده اند. هند ، تونس و ایالات متحده در میان سه جایزه برتر امسال با بیشترین جوایز کشف اشکال قرار دارند.

فیس بوک می گوید متعهد به تشویق محققان امنیتی از راه های ابتکاری است. این شرکت اخیراً ابزاری را برای کمک به محققان در آزمایش سریع محیط آزمایش و مشاهده اینکه محققان امنیتی خود چگونه می توانند اشکالات را تولید کنند ، ارائه داده است.

به عنوان بخشی از یک برنامه هکر اختصاصی ، این غول شبکه های اجتماعی ویژگی هایی مانند پاداش اضافی ، نشان ویژه ، دسترسی اولیه ، دعوت نامه های اختصاصی و گزینه های مختلف را در اختیار آنها قرار می دهد. علاوه بر این ، فیس بوک بستری را برای توسعه دهندگان فراهم می کند تا در زمینه هک و رویدادهای ountyCon همکاری کنند.

فیس بوک یکی از شرکت هایی است که در سال های اخیر از نظر امنیت ، حفظ حریم خصوصی و ارتقا information اطلاعات مورد توجه اشخاص حقوقی قرار گرفته است. این شرکت با دفتر مرکزی در منلو پارک ، کالیفرنیا ، تقریباً هر ماه با کنگره دیدار می کند و با یک مورد رفتار انحصاری روبرو می شود.

بیشتر درگیری های فیس بوک به نحوه مدیریت اطلاعات کاربر و پست ها مربوط می شود. امنیت و محرمانه بودن محصولات و سیستم های این شرکت در کل نگرانی عمده ای نبوده است و بیشتر این دستاورد از طریق همین برنامه های تشخیص خطا حاصل شده است. این برنامه ها به فیس بوک کمک می کنند تا به طور مستمر امنیت محصولات خود را بهبود بخشد.

به عنوان مثال ، این سال شرکت اشکالی در مسنجر فیس بوک برطرف کرده است که به یک مهاجم اجازه می دهد تماس بگیرد و صدای شما را دریافت کند. این آسیب پذیری به محض به صدا درآوردن زنگ آغاز شد و به مهاجم میکروفون داد. این اشکال توسط ناتالی سیلوانوویچ از پروژه Google Zero گزارش شده است که برای این گزارش ، یکی از سه اشکال عمده در فیس بوک ، 60 هزار دلار پاداش از فیس بوک دریافت کرده است.