پس از اعلام نهایی نتایج ، فیس بوک قصد دارد اسامی برندگان انتخابات ریاست جمهوری را در برنامه های فیس بوک و اینستاگرام نمایش دهد. سخنگوی شرکت تام رینولدز گفت آنها همچنین موقعیت نامزد ریاست جمهوری را به مرکز اطلاعات انتخابات پیوند می دهند.

رینولدز در ایمیلی به The Verge نوشت: “[امیدوار است که فیس بوک] اسامی نامزدهای برنده را در اعلان ها در بالای فیس بوک و اینستاگرام نشان دهد.” این اعلان نشان می دهد کدام نامزد برنده نهایی انتخابات است.

به گزارش رویترز ، رسانه های مستقلی مانند AC News ، CS News ، Fox News ، AC News ، Cyanan و Associated Press گفتند که فیس بوک نتایج انتخابات را اعلام خواهد کرد. این شرکت گفت که با افزایش تعداد پرونده ها در چندین ایالت در روز پنجشنبه ، ادعاهای نادرست افزایش یافته است.

رینولدز گفت: “ما طبق برنامه ریزی های انجام شده اقدامات موقت بیشتری انجام داده ایم تا از انتشار بیشتر این اطلاعات جلوگیری کنیم.” این شرکت محتوایی را که گمراه کننده تلقی می شود توزیع نمی کند ، اما سعی می کند اظهارات نادرست را روشن کند. آنها همچنین ارسال فیلمهای بلادرنگ مربوط به انتخابات در فیس بوک را محدود کردند.

این غول شبکه های اجتماعی پیشتر اعلام کرده بود که برای جلوگیری از انتشار اطلاعات گمراه کننده در سرویس های خود پیش از 3 نوامبر اقدامات لازم را انجام خواهد داد. این شرکت برای جلوگیری از ادعاهای دروغ پیروزی در انتخابات ، تبلیغات سیاسی در ایالات متحده را تا اطلاع ثانوی روز سه شنبه به حالت تعلیق درآورد. در زمزمه های خواستار خشونت ، فیس بوک روز پنجشنبه 300000 نفر را مسدود کرد.