در بیشتر موارد ، به کمک آموزش لایت روم کاربردی برش یک فرآیند ساده است. بر روی برداشت کلیک کنید ، قسمتهای غیر ضروری تصویر را برش دهید و تمام. اما Adobe Lightroom بیش از این است.
در این آموزش ما به شما می آموزیم که چگونه عکس ها را در Lightroom پراکنده کنید و ویژگی های مفید دیگری را که می توانید استفاده کنید به شما نشان می دهیم.

ابزار برش و صاف کردن
عکس صفحه استفاده از ابزار برش در Lightroom
در ابتدای آموزش ادیت عکس با لایت روم با کلیک روی نماد وب در پایین ابزار ، می توانید به ابزار طراحی دسترسی پیدا کنید. اگر می خواهید همه چیز را سریع نگه دارید ، R را فشار دهید تا به طور خودکار باز شود.
اکنون که ابزار برش و تسطیح باز است ، بیایید نگاهی به همه تنظیماتی که ارائه می دهد:
جنبه چیزی است که شما برای تغییر جنبه تصویر خود استفاده می کنید. تنظیمات پیش فرض اصلی است ، اما می توانید آن را از 1 × 1 به 16 × 10 تغییر دهید. همچنین می توانید عادت اندازه گیری خود را انتخاب کنید.
زاویه به شما امکان می دهد تصویر را تراز کنید. حرکت لغزنده به چپ یا راست باعث خم شدن تصویر در هر دو طرف تا 45 درجه می شود.

محدودیت تصویر در بیشتر شرایط لازم نیست. اما هنگام تنظیم اعوجاج لنز و وجود قسمت های سفید در عکس ، این امر بسیار مهم است. فعال کردن آن باعث می شود تا لایت روم در حین برش این حفره ها را ترک کند.
ابزار جلد یک راهنمای تصویری است که به شما کمک می کند تنظیمات دقیق را انجام دهید. آنها به صورت شبکه ، خط و مارپیچ ظاهر می شوند که به شما کمک می کنند تا از صاف بودن تصویر و قرار گرفتن وسیله نقلیه در محل اطمینان حاصل کنید.

نحوه وارد کردن یک تصویر برای برش یا ترازبندی آن
عکس صفحه نشانگر نحوه وارد کردن تصویر برای برش یا ترازبندی تصاویر در Lightroom است
اولین قدم برای برش دادن تصویر ، بارگذاری پرونده خود در Lightroom است. برای وارد کردن تصویر ، روی گزینه Library در نوار منو کلیک کنید. سپس وارد کردن را در گوشه پایین سمت راست صفحه انتخاب کنید.
پس از ظاهر شدن جعبه محاوره ، روی انتخاب منبع در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کنید. سپس پوشه ای را که شامل تصویر شماست جستجو کنید و آن را انتخاب کنید. پرونده مورد نظر را بررسی کرده و Import را کلیک کنید.
برای انتقال سریع عکس ها ، می توانید یک تصویر را از یک پوشه باز به کتابخانه Lightroom بکشید.
اکنون تصویر کوچک تصویری را که انتخاب کرده اید بررسی کنید. هنگامی که ماوس خود را بر روی تصویر قرار می دهید ، یک پیکان در گوشه پایین سمت راست جعبه و یک فلش دیگر در سمت راست مشاهده خواهید کرد.
برای تغییر جهت تصویر می توانید روی یکی از فلش ها کلیک کنید.
اگر می خواهید پرونده را به مجموعه سریع خود اضافه کنید ، روی دایره کوچک داخل تصویر کوچک کلیک کنید. اگر در حال ویرایش دسته ای از عکس ها هستید و به دسترسی سریع به آنها نیاز دارید ، این گزینه مفید است.
هنگامی که تنظیمات خود را انجام دادید ، برای شروع ویرایش تصویر خود به بخش Development بروید.

تغییر نسبت ابعاد
عکسی که نشان می دهد چگونه نسبت تصویر را در Lightroom تغییر دهید
به زبان ساده ، نسبت ابعاد به ابعاد تصویر شما اشاره دارد. بسته به مکانی که قصد استفاده از آن را دارید می توانید اندازه تصویر خود را تغییر دهید.
به عنوان مثال ، می توانید نسبت ابعاد را متناسب با کاغذ عکس قابل چاپ خود تنظیم کنید. متداول ترین اندازه ها شامل 4 3 3 و 5 7 7 است.
اگر می خواهید برای اینستاگرام محتوا ایجاد کنید ، 1 × 1 بهترین گزینه شما است. و اگر می خواهید پانوراما ایجاد کنید ، به جای آن 16 × 9 را امتحان کنید.
نمی توانید سایزهای مورد نظر خود را مشاهده کنید؟ سپس با فشار دادن Enter Custom می توانید نسبت ارتفاع خود را تنظیم کنید.
متناوباً ، می توانید انتخاب نکنید و آزادانه برش ایجاد کنید. این گزینه به شما امکان می دهد بدون هیچ محدودیتی تصویر را برش دهید.
هنگامی که نسبت ابعاد خود را انتخاب کنید ، اندازه محصول بسته به ابعادی که انتخاب می کنید متفاوت خواهد بود. بنابراین ضروری است که قبل از ادامه برداشتن تصویر خود ، اولین قدم را بردارید.
به این ترتیب ، شما یک ایده کلی درباره میزان نمایش تصویر نهایی خود خواهید داشت.

برش تصویر
عکس صفحه نشانگر نحوه برش یا ترازبندی تصاویر در Lightroom است
پس از فعال کردن ابزار برش ، یک پوشش مش با دسته های کوچک خاکستری در گوشه ها ظاهر می شود. برای تغییر اندازه ابزار برش ، روی آنها کلیک کنید و آنها را بکشید.
آیا قبلا نسبت ابعاد را انتخاب کرده اید؟ سپس فقط تصویر را حرکت دهید تا عناصری که می خواهید در عکس ذخیره کنید در کادر قرار گیرند.
آیا می خواهید تصویر را بزرگتر یا کوچکتر کنید اما نمی خواهید نسبت ابعاد را تغییر دهید؟ روی قفل زیر برش کلیک کنید و جعبه ابزار را تراز کنید.
اگر می خواهید یک فرم رایگان برش دهید ، در پانل Aspect گزینه Custom را انتخاب کنید. سپس مطمئن شوید که قفل را باز می کنید تا بتوانید تصویر را به هر اندازه دلخواه برش دهید.
به خاطر داشته باشید که هنگام برش ، کیفیت عکس کاهش می یابد. هرچه بیشتر برش دهید ، پیکسل سازی بیشتری به نظر می رسد.
کاهش کیفیت به ویژه در مورد تصاویر با وضوح پایین بسیار محسوس است.
اگر دوربین شما حدود 12 مگاپیکسل و کمتر است ، زیاد از تصویر خود کوتاه نکنید. و حتی اگر دستگاه شما دارای سنسور 50 مگاپیکسلی باشد ، باز هم باید حداقل محصول را حفظ کنید.

نحوه استفاده از لایه برش
عکس صفحه نشان می دهد که چگونه از یک پوشش برش در اتاق نور استفاده کنید
برش تصویر شما به این معنی است که شما باید تصویر خود را دوباره ترکیب کنید. اگر مطمئن نیستید که چگونه تصویر خود را دوباره تنظیم کنید ، می توانید به جای آن از لایه های سبک Lightroom استفاده کنید.