مدتهاست که دولت چین به سمت امپراتوری بزرگ جک ما جلب شده است. قانون گذاران به Ant Group ، یکی از شرکت های تابعه Alibaba ، دستور داده اند که تجارت خود را بفروشند. دولت چین در واقع می گوید این شرکت باید به عنوان ارائه دهنده خدمات پرداخت به کار اصلی خود بازگردد.

Ent Group کار خود را با عنوان Alipi آغاز کرد و به بزرگترین بستر پرداخت دیجیتال در چین تبدیل شد ، اما همچنان به ارائه خدمات سرمایه گذاری ، سپرده ها ، وام ها ، بیمه و خدمات مدیریت ثروت ادامه می دهد. بانگ گونگشنگ ، معاون رئیس بانک خلق چین ، گفت که این خدمات غیرقانونی است و این شرکت باید شرکت های تابعه خود را به حالت تعلیق درآورد. با این حال ، گاردین ادعا می کند که این خدمات سودآورترین فعالیت های این گروه هستند و بالاترین نرخ رشد را دارند.

گونگ‌شنگ در پستی در وب‌سایت رسمی بانک مرکزی چین تمامی گام‌های لازم برای تبعیت Ant Group از فرمان قانون‌گذاران این کشور را مشخص کرد. این گام‌ها شامل اجتناب از رقابت غیرمنصفانه، بهبود شرایط مدیریت شرکتی و حصول اطمینان از تبعیت تمامی فعالیت‌های شرکت از قانون است. انت گروپ در بیانیه‌ای به گاردین گفت که کارگروهی را تشکیل خواهد داد تا به این ملزومات رسیدگی کند.

قانون‌گذاران چین در ماه نوامبر جلوی عرضه اولیه عمومی انت در هنگ کنگ و شانگهای را گرفتند. این شرکت قرار بود از طریق این عرضه ۳۴ میلیارد دلار سرمایه جذب کند. نهادهای دولتی همچنین اعلام کردند که پیش‌نویس‌های قانونی جدیدی را تدوین می‌کنند تا بر گردآوری اطلاعات توسط شرکت‌ها نظارت کنند و مقررات بیشتری را برای حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان وضع نمایند.

آقای ما چندی پیش اعلام کرد که امانت‌فروشی‌های متعلق به بانک‌های دولتی چین بدون ضرورت قرض‌هایی را در اجلاس مالی شانگهای در ماه اکتبر اعطا کردند. به گزارش بلومبرگ، پس از این اظهارنظر ظاهرا کسب و کارهای او مورد هدف نهادهای قانونی چین قرار گرفته‌اند و مدیران این شرکت‌ها هر روز باید کارگروه‌هایی را تشکیل بدهند تا پاسخگوی سازمان‌های دولتی باشند.

10 دی 1399

795 بازدید

0 نظر