امروز شاهد جریان گسترده ای از کاربران در اعتراض به برنامه Messages در آیفون هستیم که اکثر آنها با دارندگان آیفون 12 در ارتباط هستند.

این مسئله هم روی گپ های عادی و هم روی گروه تأثیر می گذارد و پیام های دریافتی را بدون نظارت رها می کند. علاوه بر این ، طبق MacRoams ، برخی از کاربران استدلال کرده اند که پیام برخی از افراد به طور کامل توسط آنها پذیرفته نیست.

برخی از دارندگان آیفون شکایت دارند که پیام های ارسال شده در گپ های گروهی توسط افرادی که از سیستم عامل اندروید استفاده می کنند در آیفون آنها ظاهر نمی شود ، در حالی که برخی دیگر معتقدند که پیام ها نسبتاً دیر به آنها ارسال می شود.

اپشتیبانی رسمی محصولات اپل و وب سایت Reddit نیز هدف قرار گرفته است. به نظر می رسد این مسئله نه تنها برای آیفون های جدیدتر است ، بلکه ظاهراً مسئله اصلی به iOS 14.1 یا iOS 14.2 برمی گردد.

ببرخی از کاربران روش های زیر را برای حل این مشکل پیشنهاد کرده اند ، اما برای همه کاربران مناسب نیستند:

  • دانلود و نصب اپلیکیشن Message+ روی محصولاتی که از اپراتور ورایزن استفاده می‌کند.
  • مراجعه به Settings> General> Reset و در نهایت انتخاب Reset Settings

کارشناسان اپل در تالار گفتمان پشتیبانی وب سایت به کاربران پاسخ دادند و اظهار داشتند که این مشکلات به شرکت مخابرات بازگردانده می شود و با به روزرسانی نرم افزار برطرف می شود.

یک کاربر مشکل خود را به شرح زیر گزارش کرد:

من یک آیفون 12 پرو خریداری کردم و آیفون 11 را به همسرم سپردم. چند روز بعد ، او از من پرسید که چرا به برخی از پیامهای گروه خانواده ما پاسخ نمی دهی و پس از تحقیق متوجه شدم که این پیام ها به هیچ وجه در تلفن من نشان داده نمی شوند.

من تمام مراحل از جمله تنظیم مجدد سخت دستگاه و انجام تنظیمات اولیه را از ابتدا دنبال کردم. من از نسخه آزمایشی iOS 14.2 در آیفون 11 استفاده کردم و اصلاً این مشکل را نداشتم. این مورد وقتی همسر من تلفن قبلی من را ندارد. وقتی با پشتیبانی T-Mobile تماس گرفتم ، آنها همه تنظیمات را بررسی کردند و همه چیز سر جایش بود. آنها پیشنهاد خرید سیم کارت 5G را دادند اما این مسئله مشکلی را حل نکرد.

اکنون فکر می کنم این مشکل به یکی از دلایل زیر رخ داده است:

  • وجود یک باگ در آی او اس 14 که محصولات جدید را هدف قرار داده است.
  • چیپ‌های رادیویی قرار گرفته در خانواده آيفون 12 با مشکل روبرو است و این پدیده باید میان اپل و اپراتورهای مخابراتی حل و فصل شود.