در اینجا میخواهیم 5 تا از بهترین نکات آموزش ایلوستریتور را به شما ارائه کنیم که نرم افزار تصویرسازی وکتوری میباشد و در این مقاله میخواهیم 5 تا از بهترین نکات مربوط به آن را به شما ارائه نماییم.

توسط جیسون فارست ، مدیر خلاقیت

من به عنوان یک طراح گرافیک و تصویرگر ، اغلب از Adobe Illustrator استفاده می کنم.

Illustrator بهترین روش برای جمع آوری سریع و کارآمد کارهای هنری مبتنی بر وکتور برای انواع پروژه ها است و ابزارهایی وجود دارد که خودم می توانم آنها را تقریباً برای هر پروژه استفاده کنم.

بیایید نکات و ترفندهای مورد علاقه Illustrator را مرور کنیم (نه به ترتیب خاص).

ابزار Pathfinder
ابزاری از راه یاب
آن را در اینجا پیدا کنید: صفحه Pathfinder (معمولاً در سمت راست)

من بیشتر از آن هنگام ایجاد آیکون ها یا اشکال پیچیده استفاده می کنم. می توانید چندین م componentsلفه یک نماد ایجاد کرده و در انتها همه آنها را ادغام کرده و یک محصول نهایی ایجاد کنید. متناوباً ، در صورت نیاز ، می توانید قسمت هایی از جسم را بدون نیاز به دستکاری نقاط لنگر جداگانه کاهش دهید ، به شرح زیر:

pathfinder-color-01
ظرف مخلوط کردن
نمونه ای از مخلوط کردن
آن را در اینجا پیدا کنید: داشبورد (معمولاً در سمت چپ)

از ابزار blend معمولاً برای ایجاد ترکیبات پر رنگ با اشکال استفاده می شود ، اما من می خواهم از آن برای تکثیر سریع چندین اشیا همزمان استفاده کنم. در زیر می توانید ببینید که چگونه از آن برای ایجاد یک فونت تابلوی امتیازات سفارشی با کپی کردن یک نقطه در یک شبکه از نقاط استفاده کردم.

blend-tool-02

ابزار اثر اعوجاج
سلاح
آن را در اینجا پیدا کنید: نوار ابزار بالا> جلوه> اعوجاج

ابزار اعوجاج راهی سریع و کثیف برای تغییر شکل ظاهری شی بدون نیاز به رنگ آمیزی خود شی است. این اغلب در پروژه های آرم استفاده می شود ، و معمولاً با اثرات دیگر (مانند ابزار تحول رایگان یا مقیاس / شیب) ترکیب می شود. در عمل نگاهی به آن بیندازید:

warp-example-03
میانبر صفحه کلید Option (Alt) برای تکثیر کلیدها
کلید گزینه ها
آن را در اینجا پیدا کنید: صفحه کلید خود را

میانبرهای صفحه کلید برای کارایی ضروری هستند و این یکی از مواردی است که من اغلب از آن استفاده می کنم و دیگر آگاهانه متوجه نمی شوم که از آن استفاده می کنم.

بنابراین به جای اینکه دائماً به نوار ابزار بروید تا کپی و چسباندن را انتخاب کنید ، کافی است کلید Option (یا Alt) را در حالی که شی انتخاب شده است نگه دارید و نسخه کپی را به صفحه هنری خود بکشید. جایزه: اگر Shift را نیز نگه دارید ، شی به صورت عمودی یا افقی باقی می ماند.

ابزار ردیابی زنده
TracOptDialBox
آن را در اینجا پیدا کنید: نوار ابزار بالا> شی> پیگیری زنده> گزینه های پیگیری

من قبلاً از آن استفاده نکرده ام ، اما در صورت استفاده می تواند جلوه بسیار زیبایی به طراحی بیفزاید. همچنین لازم است مواردی مانند بازگرداندن آرم شطرنجی مشتری به یک فایل برداری بدون بازیابی دستی هر مسیر جداگانه با یک میانبر عالی انجام شود.

مسلماً ناقص است ، زیرا تقریباً همیشه به برخی تنظیمات دستی نیاز دارد و معمولاً هنگام ترکیب با سایر اثرات ، بهترین حالت را دارد.

live-trace-example-04
نکته پاداش: از چند صفحه هنری استفاده کنید
هنگامی که شما نیاز به ایجاد چندین نسخه از یک طرح دارید ، یا اگر فریم های خطی از چندین صفحه را در یک سایت واحد ایجاد می کنید ، استفاده از چند صفحه هنری راهی سریع برای صادرات این فایل ها بدون نیاز به دستکاری لایه های جداگانه برای هر نسخه است.