یادگیری آموزش روتوش صورت در فتوشاپ به ما امکان می دهد تا عکس گرفته و متناسب سازیم. امروزه آموزش تصویر روتوش با کمک نرم افزار ویرایش نرم افزار انجام می شود. یکی از این برنامه های رایج Adobe Photoshop – Photoshop نام دارد.
آموزش روتوش به شما کمک می کند تا از جزئیات هوشیار باشید. شما باید تحقیق کنید که کدام قسمت از تصویر می خواهید در آن کار کنید ، باید در آموزش روتوش تغییر و بهبود یابد.

در این آموزش روتوش عکس در فتوشاپ cc من 5 روش بسیار ساده را به شما نشان می دهم ، اما زمان شروع تغییر اندازه تصویر بسیار مهم است برای مبتدیان در فتوشاپ. برای مشاهده بهتر بهتر می توانید کنتراست و عمق بیشتری به تصویر اضافه کنید. این راهنما بسیار ساده اما مفید است ، سعی کنید!

ما یک عکس فوری را ضبط می کنیم و از این 5 تکنیک برای افزایش تصویر کلی استفاده می کنیم. در اینجا خلاصه ای از پنج مسئله ای است که ما در این راهنما بحث خواهیم کرد:

جوش های سرسیاه را بردارید و قلم مو را بردارید
آن را در چشمان خود روشن کنید
برای صاف شدن پوست به جای تیرگی گوسی از تاری پوست استفاده کنید
لبهایش را شیرین می کند
عمق رنگ و نور را نسبت به مو اضافه می کند
پیش نمایش قبل و بعد از نتیجه نهایی:

قبل از

دیر شود

به کمک بیشتری نیاز دارید؟ این آموزش ویدیویی را در زیر مشاهده کنید

خوب بیایید شروع کنیم!

در این آموزش ، من از موجودی زیر برای نمایش استفاده می کنم – خودم 16. توسط ~ The1stGrape-stock

دلیل اینکه من این تصویر خاص را انتخاب کردم این است که از ابتدا خیلی بد به نظر نمی رسد ، با این وجود هنوز مواردی وجود دارد که می توانند اصلاح شوند ، برای افراد مبتدی برای انجام برخی از تمرینات مناسب است.

لکه های سیاه را با یک برس بهبود دهنده لکه برطرف کنید
اول ، اگر به تصویر نگاه کنیم ، به نظر می رسد که جوش های سرسیاه روی پوست او وجود دارد ، همانطور که در زیر نشان داده شده است:

 

برای رفع این موارد ، همانطور که در زیر در جعبه ابزار نشان داده شده است ، می توانیم از ابزار Spot Healing Brush استفاده کنیم:

فقط برس بهبودی نقطه را بگیرید ، اندازه برس را تنظیم کنید تا از نقطه سیاه کمی رشد کند و روی آن یک کلیک کنید:

می توانید بعد از یک کلیک ، نقطه سیاه ناپدید شود:

در واقع ، آنچه اتفاق می افتد این است که ابزار برس Healing Spot ، نمونه هایی از پیکسل های رنگ پوست اطراف را می گیرد و از آنها برای جایگزینی پیکسل با یک رنگ لکه سیاه استفاده می کند. جادویی ، نه؟

بیایید از همان روش برای از بین بردن تمام لکه های سیاه صورت او استفاده کنیم ، در اینجا تا اینجا تأثیر وجود دارد:

چشم هایتان را جذاب تر کنید
حالا بیایید به چشمان او توجه کنیم که حتی بدون روتوش نیز زیبا هستند 🙂 اما می توانیم کمی بیشتر به آنها عمق دهیم ، به این ترتیب:

یک بار لایه پس زمینه را کپی کنید ، حالت ادغام را به عنوان “نور نرم” برای لایه تکرار شده تنظیم کنید ، اثر زیر را خواهید داشت:

می بینید که ما در واقع داریم کل تصویر را تاریک می کنیم. اما در اینجا ما فقط می خواهیم به چشمها عمق دهیم ، بنابراین باید بقیه لایه را پنهان کنیم. برای انجام این کار ، به Layer> Layer Mask> Hide All بروید ، سپس روی Layer Mask ، با استفاده از یک برس سفید برای رنگ آمیزی داخل چشم ، همانطور که در زیر نشان داده شده است:

با این کار فقط قسمت چشم لایه را در معرض دید قرار می دهیم. در اینجا اثر پس از نقاشی است:

برای صاف شدن پوست به جای تاری گاوسی از تاری پوست استفاده کنید
حالا بیایید پوست او را کمی صاف تر کنیم. برای این کار از تاری سطح استفاده می کنیم. دلیلی که من برای محو کردن یک سطح انتخاب کردم این است که برخلاف تاری Gaussian (که کل تصویر را تاری می کند) ، تاری سطح جزئیات لبه را حفظ می کند. با این کار نیازی به افزودن ماسک لایه بر روی لایه تکثیر شده برای نمایش لبه ها نیست.

بنابراین بیایید یک بار لایه اصلی را کپی کنیم و تنظیمات تاری زیر را روی آن اعمال کنیم:
میزان تیرگی لایه تکثیر شده را به حدود 70٪ کاهش دهید و نتیجه زیر را خواهید گرفت:

لب های او را حتی خوشمزه تر نشان می دهد
برای این کار ما از ابزار Lasso برای انتخاب تقریبی لب ها مانند تصویر زیر استفاده می کنیم:

Ctrl + J را دو بار فشار دهید تا دو نسخه از انتخاب ایجاد شود ، حالت ادغام نسخه اول را به “تکراری” تغییر دهید ، با کدورت 100٪. حالت اختلاط لایه تکرار شده دوم را به “Linear Light” تغییر دهید ، با تیرگی 55٪.

با پاک کن نرم و گرد نوک لب ها را به آرامی پاک کنید ، اثر زیر را خواهید داشت:

یک لایه دیگر را روی تمام لایه های دیگر اضافه کنید ، یک برس سفید و نرم را بگیرید ، دور لب پایین را به آرامی رنگ کنید تا کمی بیشتر نور اضافه کنید:

نکته: جریان و میزان تیرگی برس را در حدود 40٪ تنظیم کنید تا بتوانیم اثر برس را به تدریج اعمال کنیم.

عمق رنگ و کنتراست نور را به مو اضافه کنید
در آخر می توانیم کمی بیشتر به موهای این دختر عمق دهیم. برای انجام این کار ، می توانیم به سادگی یک لایه تنظیم منحنی را با تنظیمات زیر اضافه کنیم:

ماسک لایه زیر را به لایه تنظیم Curves اضافه کنید:

در اینجا اثر نهایی ما وجود دارد: (با اضافه کردن ماسک لایه می توانید ببینید ، ما فقط بخشی از مو را برجسته می گذاریم)

به صورت اختیاری ، ما یک نسخه تکثیر لایه پس زمینه اصلی اضافه می کنیم و حالت ادغام لایه ادغام شده را روی “پوشش” تنظیم می کنیم ، میزان کدورت را به 45٪ کاهش می دهیم ، نتیجه نهایی زیر را خواهید داشت.